Forumul Facultatii de psihologie
Forumul Facultatii de psihologie

Util, informativ, perseverent

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiti | 

probleme la master

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
calota

Data de inscriere : 06/10/2011

MesajSubiect: probleme la master   Joi Oct 06, 2011 11:54 pm

Buna, am absolvit cursurile facultatii de psihologie in acest an la UTM, m-am inscris la master in sesiunea din toamna, la inscriere am intrebat ce si cum este cu acel interviu, mi-sa raspuns ca se va afisa din timp pe sait.....sunt din provincie ...... ultima verificare am facut-o pe data de 29.09.2011, nu era nimic afisat, nu mi-am facut griji...dar am constat cu stupoare luni pe data de 03.10.2011 ca interviul a fost programat pe data de 02.10.2011....am sunat la secretariat singurul raspuns a fost " nu stiu cine a facut programarea si daca nu a-ti fost la interviu ne pare rau reveniti la anul"...am incercat sa obtin mailul domnului decan, a fost imposibil...ca de numarul de telefon nici nu mai vorbesc....de parca ar fi instituie militara care isi pazeste secretele si nu o facultate cu deschidere catre studenti.....am ramas cu un gust amar...nu ma asteptam la o astfel de atitudine .....traiesc cu impresia ca nu stiau cum sa scape de unii dintre noi....nu am nevoie de master in sine ci mai degraba de creditele acordate de COPSI.....cred ca anul viitor voi alege o alta universitate ceva mai prietenoasa ....nu am cerut nici un favor ..( avind in vedere ca acest master nu este ieftin, sunt mastere similare la alte universitati mult mai ieftine,3000 lei/an la UBB fata de 1200 euo aici) dar consider ca nu este corect modul in care s-au desfasurat lucrurile.. ...a mai patit si altcineva asa ceva?..eu intentionez sa merg in audienta la decan.
Sus In jos
Anda
Admin

Data de inscriere : 22/09/2010
Varsta : 41

MesajSubiect: Re: probleme la master   Sam Oct 08, 2011 5:45 am

Imi pare foarte rau pentru ceea ce ti s-a intamplat si-mj cer mii de scuze daca ma consideri cat de cat vinovata si pe mine pentru neafisarea programarilor interviurilor dar timpul meu este putin cam scurt, ma asteapta examene grele,multe si nu mi-am permis sa aman nimic pentru a putea face ceva "sapaturi" in domeniul "psiho".Insa, alaturi de scuzele de rigoare,iti pot oferi acum,in ultimul ceas adresa de emaill a dnului decan(chiar daca am certitudinea ca nimic nu se va rezolva prin aceasta formula,pe aceasta cale): viorel.tanase@utm.ro.[u].Te pot ajuta si cu nr de telefon al dansului ,daca tu consideri ca-ti este necesar, dar asta numai in particular...nu-mi permit sa dau acest nr pe forum ....iar dnul decan n-ar accepta asta niciodata.Sa ai mult noroc pe viitor.!

calota

Data de inscriere : 06/10/2011

MesajSubiect: Re: probleme la master   Sam Oct 08, 2011 9:28 pm

Buna, nu te consider pe tine vinovata pt ceea ce s-a intimplat, cred ca undeva managementul universitatii scartie, iar la secretariat exista "o dorinta de munca ceva de speriat"...Very Happy nu stiu cum pot fi oprite din frenezia muncii acele dudui..... multumesc pt adresa de mail..... si bafta la examene!
Sus In jos
aly_alya

Data de inscriere : 01/10/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: probleme la master   Dum Oct 09, 2011 3:10 am

Daca se inventau ,,pastile pt chef de munca'' le-as fii oferit secretarelor un bax intreg Smile)))
Sus In jos
cristina b

Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: buna!   Dum Oct 30, 2011 8:39 pm

calota a scris:
Buna, am absolvit cursurile facultatii de psihologie in acest an la UTM, m-am inscris la master in sesiunea din toamna, la inscriere am intrebat ce si cum este cu acel interviu, mi-sa raspuns ca se va afisa din timp pe sait.....sunt din provincie ...... ultima verificare am facut-o pe data de 29.09.2011, nu era nimic afisat, nu mi-am facut griji...dar am constat cu stupoare luni pe data de 03.10.2011 ca interviul a fost programat pe data de 02.10.2011....am sunat la secretariat singurul raspuns a fost " nu stiu cine a facut programarea si daca nu a-ti fost la interviu ne pare rau reveniti la anul"...am incercat sa obtin mailul domnului decan, a fost imposibil...ca de numarul de telefon nici nu mai vorbesc....de parca ar fi instituie militara care isi pazeste secretele si nu o facultate cu deschidere catre studenti.....am ramas cu un gust amar...nu ma asteptam la o astfel de atitudine .....traiesc cu impresia ca nu stiau cum sa scape de unii dintre noi....nu am nevoie de master in sine ci mai degraba de creditele acordate de COPSI.....cred ca anul viitor voi alege o alta universitate ceva mai prietenoasa ....nu am cerut nici un favor ..( avind in vedere ca acest master nu este ieftin, sunt mastere similare la alte universitati mult mai ieftine,3000 lei/an la UBB fata de 1200 euo aici) dar consider ca nu este corect modul in care s-au desfasurat lucrurile.. ...a mai patit si altcineva asa ceva?..eu intentionez sa merg in audienta la decan.
Sunt de acord cu tine,km nesimtiti astia de la facultate,abia astept sa scap de ei!
Sus In jos
mary

Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti.Psilologie ID ,anul 2

MesajSubiect: Detalii despre master   Sam Sept 01, 2012 6:18 pm

Buna ziua.Imi poate spune cineva mai pe larg in ce constau interviurile pentru master si cum se desfasoara studiile de master(prezenta este obligatorie?:sunt cursuri si in cursul saptamanii sau numai in wekeend?)Sunt recunoscatoare pentru orice amanunte .
Multumesc frumos.
Mariana
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: probleme la master   Astazi la 2:18 am

Sus In jos

probleme la master
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Facultatii de psihologie  :: ADMITERE 2011-2012 :: INFO MASTER-
Mergi direct la: