Forumul Facultatii de psihologie
Forumul Facultatii de psihologie

Util, informativ, perseverent

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiti | 

Inscriere 2011-2012 ID

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
dannuta

Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 41

MesajSubiect: Inscriere 2011-2012 ID   Joi Iul 07, 2011 3:12 pm

Buna,a dat careva testu de admitere?c-am ce intrebari contine din ce domeniu aveti ceva exemple? si cate?cat timp ai la dispozitie de a raspunde?Taxa de inscriere se plateste la sediu facultati sau la banca(la ce banca,nr de cont)
va multumesc anticipat.
o zi buna
Sus In jos
Bogdan Meirosu

Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Joi Iul 07, 2011 9:04 pm

Taxa se poate achita in ambele modalitati; pentru cine are drum prin Bucuresti, recomand casieria de la rectorat, din str. Dambovnicului.

Mai jos, informatiile pentru plata via banci:
http://www.utm.ro/index.php?module=fcontent&id=43

Cand am dat eu admiterea ('08) am primit o coala tipizata cu niste intrebari de bun-simt care presupuneau un minim contact anterior cu psihologia (discutati un concept utilizat in domeniul psihologiei), ca putem lega doua vorbe (prezentati in cateva randuri un erou de fictiune favorit) si ca avem un cap intre urechi si un strop de logica (cate usi si cate intrari are cladirea in care va aflati). Asta se completa in afara secretariatului, pe unde se apuca, mai mult sau mai putin pe loc, si nu stiu daca a avut vreun efect asupra dosarului de admitere. Acum, cu mult mai putine locuri disponibile, s-ar putea sa se fi schimbat treaba.

later edit: in orice caz, macar pentru examenul de licenta, recomand cordial aprofundarea gramaticii limbii in care se desfasoara studiile, indiferent de universitatea si facultatea pentru care veti opta.
Sus In jos
Airin

Data de inscriere : 13/04/2012

MesajSubiect: Admitere ID Psihologie an scolar 2012/2013   Mier Mai 09, 2012 5:21 pm

Buna,

Voi da anul acesta admiterea la sectiunea ID a facultatii si m-ar ajuta mult sa stiu parerea cuiva care a depus dosarul in anii anteriori. In ce consta chestionarul, din ce ar trebui sa ma pregatesc? Stiti cumva cate persoane au fost pe loc?

Thanx! Smile
Sus In jos
dannuta

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Joi Mai 10, 2012 2:57 am

Eu am dat anul trecut si din cate stiu au fost in jur de 400 de inscrisi deci 4 pe loc,testu nu a fost greu,au fost intrebari de logica nu le mai tin minte dar daca esti atenta si gandesti logic le vei rezolva.Bafta
Sus In jos
Airin

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Joi Mai 10, 2012 4:21 pm

Multumeeesc Smile
Sus In jos
dannuta

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Joi Mai 10, 2012 4:38 pm

Pentru putin si bafta!
Sus In jos
mp

Data de inscriere : 05/05/2012

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Vin Mai 11, 2012 3:48 pm

Airin a scris:
Buna,

Voi da anul acesta admiterea la sectiunea ID a facultatii si m-ar ajuta mult sa stiu parerea cuiva care a depus dosarul in anii anteriori. In ce consta chestionarul, din ce ar trebui sa ma pregatesc? Stiti cumva cate persoane au fost pe loc?

Thanx! Smile

Salut, Airin!

Am postat si eu acum mai bine de o saptamana:

"Subiect: Admitere 2012 Lun Mai 07, 2012 9:23 am

--------------------------------------------------------------------------------

Salut, tuturor!

Va rog, stie cineva ceva despre admiterea 2012 la psihologie TM?
Stie macar cineva ceva mai concret din ce cauza nu este inca nimic pe site?
Teoretic nu mai este nici o luna pana incep inscrierile si nimeni nu spune nimic.
Pe mine ma intereseaza forma ID. Stie cineva macar daca sunt locuri anul asta, si eventual cate."

Nu mi-a rasp nimeni Crying or Very sad . Stii cumva sigur daca vor avea ID anul asta? Si cate locuri? Ca nu vad nimic pe site pt anul asta...

Cu multumiri,
mp

P.S. Eventual, poate continuam discutia pe Admitere 2012. Dar e bine oriunde.

Sus In jos
dannuta

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Sam Mai 12, 2012 4:03 am

draga(-ule)mp daca se va mai tine forma de ID si cum vei afla de la secrartariat noi nu avem de unde sa stim..........nu uita ca noi suntem in sesiune sau colegii mai mari au licenta..........si nu e usor ai sa vezi si tu,dar daca vrei.....pe site nu o sa gasesti niciodata mai nimic ce te-ar interesa pe tine,gasesti numai ce se cere ma refre la dosar.......,scuze ca sunt directa dar c-am asta e adevaru.........spun din experienta.........(Eu sunt anul 1 ID)ce stiu ca anul trecut au fost 100 de locuri si cca 400 de inscrisi dar nu te speria toti au o sansa daca incearca.........Test-u consta din ce am dat dat eu de intrebari de logica dar cum am mai spus nu e greu daca gandesti.........se mai pune in calcul si media de la bac....deci nimeni nu poate sa-ti dea un raspuns concret deoarece nu te cunoaste........nu fi suparat(a) sau dazamagita ca nu primesti raspunsurile 100% cum poate ai vrea cred ca nimeni nu le-a primit pana acum(dar e numai parea mea).INCEARCA de ce nu??????????daca nu incerci nu stii de unde sa stii,noi nu te cunoastem ce capaciati ai.....poate nici tu nu stiiii daca nu incerci.Deci parea mea e fa-ti dosaru complect si la test cu tine....,mai mult decat un "NU" nu primesti dar tre sa incerci ca sa stiii,si te rog nu ne acuza pe noi ca avem de invatat si vai de mama noastra(ne-ai nimerit intr-o perioada nefavorabila)......deci astept sa-mi spui ca ai intrat si cum am spus NU TE SPERIA INCEARCA.BAFTA!!!!!!!
Sus In jos
mp

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Lun Mai 14, 2012 2:07 pm

dannuta a scris:
draga(-ule)mp daca se va mai tine forma de ID si cum vei afla de la secrartariat noi nu avem de unde sa stim..........nu uita ca noi suntem in sesiune sau colegii mai mari au licenta..........si nu e usor ai sa vezi si tu,dar daca vrei.....pe site nu o sa gasesti niciodata mai nimic ce te-ar interesa pe tine,gasesti numai ce se cere ma refre la dosar.......,scuze ca sunt directa dar c-am asta e adevaru.........spun din experienta.........(Eu sunt anul 1 ID)ce stiu ca anul trecut au fost 100 de locuri si cca 400 de inscrisi dar nu te speria toti au o sansa daca incearca.........Test-u consta din ce am dat dat eu de intrebari de logica dar cum am mai spus nu e greu daca gandesti.........se mai pune in calcul si media de la bac....deci nimeni nu poate sa-ti dea un raspuns concret deoarece nu te cunoaste........nu fi suparat(a) sau dazamagita ca nu primesti raspunsurile 100% cum poate ai vrea cred ca nimeni nu le-a primit pana acum(dar e numai parea mea).INCEARCA de ce nu??????????daca nu incerci nu stii de unde sa stii,noi nu te cunoastem ce capaciati ai.....poate nici tu nu stiiii daca nu incerci.Deci parea mea e fa-ti dosaru complect si la test cu tine....,mai mult decat un "NU" nu primesti dar tre sa incerci ca sa stiii,si te rog nu ne acuza pe noi ca avem de invatat si vai de mama noastra(ne-ai nimerit intr-o perioada nefavorabila)......deci astept sa-mi spui ca ai intrat si cum am spus NU TE SPERIA INCEARCA.BAFTA!!!!!!!

Multumesc frumos, dannuta!
Am fost dezamagit ca nu am primit un rasp, dar nu suparat. In niciun caz suparat pe cei care sunt in sesiune acum. Eu doar ma asteptam sa fie pe forum mai multi dintre cei care ar dori sa se inscrie la aceasta facultate si care, poate, detin din diverse surse mai multe informatii.

BAFTA la examene!
mp
Sus In jos
Airin

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Vin Iun 15, 2012 7:54 pm

Hei mp, scuze am vazut foarte tarziu mesajul. Eu am fost la secretariat si mi-au spus ca va fi sectia de ID anul asta si ca vor posta pe site mai multe detalii despre examen. Intre timp au si facut-o, poti gasi informatiile aici: http://www.utm.ro/index.php?module=fcontent&id=44 Examenul este la fel ca anul trecut, din cate inteleg.

Multa bafta!
Sus In jos
mp

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Mar Iun 19, 2012 8:41 pm

Airin a scris:
Hei mp, scuze am vazut foarte tarziu mesajul. Eu am fost la secretariat si mi-au spus ca va fi sectia de ID anul asta si ca vor posta pe site mai multe detalii despre examen. Intre timp au si facut-o, poti gasi informatiile aici: http://www.utm.ro/index.php?module=fcontent&id=44 Examenul este la fel ca anul trecut, din cate inteleg.

Multa bafta!

Salut, Airin!

Chiar n-ai de ce sa-ti ceri scuze! Multumesc, oricum! Am vazut ca s-a clarificat problema cu locurile - a fost provenita din lipsa la timp a unui ordin de ministru al Invatamantului. S-a rezolvat. Ce as mai vrea acum sa aflu ar fi urmatoarele doua "cestiuni":
1. Daca are cumva, cineva, vreun formular de examen, ca exemplu, ceva dat anul trecut. Sunt curios cum arata. Cineva spunea ca s-ar baza pe notiuni de psi - mai demult, altcineva spunea de niste teste de logica, IQ - mai recent, chiar anul trecut parca. Ce-or da anul asta?!
2. Sunt f curios de ce la Ecologica scolarizarea este cam la jumatate de pret... Question Stie cineva care ar fi justificarea? La ID ma gandesc ca oricum mare lucru de la profi nu se transmite, baza consta tot in ceea ce reusesti tu insuti sa acumulezi prin propriile forte. Recunosc ca, asa, ca prima tentatie, TM ar fi. Dar pe de alta parte ... e diferenta mare de bani.
Care o fi totusi logica pentru care este o asa mare dif de pret???

Cu multumiri anticipate,
mp
Sus In jos
mp

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Mar Iun 19, 2012 8:47 pm

Airin a scris:

Multa bafta!

Salut, Airin!

Chiar n-ai de ce sa-ti ceri scuze! Multumesc, oricum! Am vazut ca s-a clarificat problema cu locurile - a fost provenita din lipsa la timp a unui ordin de ministru al Invatamantului. S-a rezolvat. Ce as mai vrea acum sa aflu ar fi urmatoarele doua "cestiuni":
1. Daca are cumva, cineva, vreun formular de examen, ca exemplu, ceva dat anul trecut. Sunt curios cum arata. Cineva spunea ca s-ar baza pe notiuni de psi - mai demult, altcineva spunea de niste teste de logica, IQ - mai recent, chiar anul trecut parca. Ce-or da anul asta?!
2. Sunt f curios de ce la Ecologica scolarizarea este cam la jumatate de pret... Question Stie cineva care ar fi justificarea? La ID ma gandesc ca oricum mare lucru de la profi nu se transmite, baza consta tot in ceea ce reusesti tu insuti sa acumulezi prin propriile forte. Recunosc ca, asa, ca prima tentatie, TM ar fi. Dar pe de alta parte ... e diferenta mare de bani.
Care o fi totusi logica pentru care este o asa mare dif de pret???

Cu multumiri anticipate,
mp
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Inscriere 2011-2012 ID   Astazi la 2:17 am

Sus In jos

Inscriere 2011-2012 ID
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul Facultatii de psihologie  :: ADMITERE 2011-2012-
Mergi direct la: